تبلیغات
فریاد ابوذر

                    فریاد ابوذر
سؤال:
آشنایی برای ازدواج از طریق اینترنت درست هست یا غلط؟ و چطور باید صورت گیرد؟
جواب:
آشنایی اینترنتی اگر بصورت سنتی ادامه پیدا کنه خوبه، اما اگر بخواد بصورت اینترنتی آشنایی ادامه داشته باشه خوب نیست.
اگر در اینترنت کسی از شما تقاضای آشنایی برای ازدواج رو کرد، بعد از گرفتن اطلاعات اولیه از ایشون، اطلاعات اولیه خودتون رو بهش میدید. باید قدم به قدم اطلاعات بگیرید و در صورت صلاحدید اطلاعات بعدی رو بدید، در این گفتگوها بایستی تنها اطلاعات کلی مطرح بشه نه اطلاعاتی که احیانا ممکن است بعدا مورد سوء استفاده قرار گیرد
اطلاعات کلی چون: شغل، سن، تحصیلات، میزان اعتقادات، تعداد افراد خانواده، تحصیلات و شغل پدر و مادر، هدف زندگی، معیارهای انتخاب همسر، دلیل گزینش همسر از اینترنت، ویژگیهای اصلی و...
توی گفتگوهای اولیه جزو سوالاتی که از پسر میپرسید این باشه که نظر خانواده تون نسبت به انتخاب خود شما برای ازدواج چیه!؟ (اینطور نباشه که پیش بره اما وسط کار فقط بخاطر مخالفت خانواده متوقف بشه!)
برخی اطلاعات از قبیل آدرس و تلفن و عکس و... هیچ وقت نباید در این آشنایی ها رد و بدل بشه
...بهتره برخی سوالات بصورت غیر مستقیم صورت بگیره
با مطالعه کتاب "مطلع مهر" نوشته آقای "امیرحسین بانکی" در مورد ماهیت سؤالات خواستگاری اطلاعات خوبی کسب خواهید کرد

در صورت کفویت تا این مرحله و درخواست طرف، فقط یک جلسه دیدار صورت گیرد که بهتر است دختر به همراه یک نفر دیگر سر قرار رود. توجه کنید که بقیه آشنایی بایستی در بستر خانواده باشه
برای هماهنگی اون اقا با خانواده هم بهشون شماره منزل رو ندید بلکه بهتر است شماره موبایل پدر یا مادر رو بدید تا خانواده پسر یا خود آقا پسر خودشان برای دیدار با خانواده شما هماهنگ کنند.
اینترنتی بودن قضیه رو برای خانواده هاتون عنوان نکنید، چون دید خانواده ها نسبت به این موضوع منفیه در حالیکه شما با گزینش روش درست آشنایی، میتونید ازدواج موفقی داشته باشید. بلکه میتونید عنوان کنید که در فلان مکان (مکان دیدار) آشنا شدید. یا در صورت وجود واسط در اینترنت، وی را بعنوان دوست و معرف، به خانواده ها معرفی کنید. که دروغ هم نمیشود.

همچنین شما به خانواده ها مطرح نمایید که مدارک مدعیات آقا پسر را در اولین دیدار مورد بررسی قرار بدهند (در اولین تماس با خانواده دختر، تلفنی از پسر بخوان مدارک مدعیات را حتما همراه خودش بیاورد)

قابل توجه اینکه آقایون هم بدلیل ماهیت فرهنگهای امروزی، بدون اعتماد کردن به شناختی که واسط از دختر دارد، یا بدون دیدن خود دختر، عتماد" کافی برای قدم گذاشتن به منزل و خانواده دختر را ندارند؛ برای همین با گفتگوهای طولانی و کسب شناخت هرچه بیشتر، میخواهند که جای فقدان این اعتماد را پر کنند، در حالیکه تداوم این ارتباط مضرات زیادی دارد... و این مسیر اشتباه است! بنابراین قبل از طولانی شدن گفتگوها، بایستی دیداری هرچند کوتاه صورت بگیرد.


انتخاب نباید از روی "علاقه" صورت پذیرد! بخصوص علاقه ای که از جانب "زن به مرد" ابراز میشود!
توضیح: انتخابی که در محیط اینترنت با علاقه و دلبستگی صورت پذیرد، یقینا در همین محیط با علاقه به دیگری هم از دست میرود، زیرا فرایند زندگی به گونه ایست که همه زوج ها در سالهای بعد، با واقعیات شخصیتی و روحی یکدیگر مواجه میگردند، در این زمان به حداقل رسیدن احساسات گرم و محبت طرفینی باعث مرور معیارهای عقلانی و کفویتهای واقعی توسط یکدیگر میشود که بعضا شروع زندگی خود را اشتباه قلمداد کنن...  به این معنی که اگر
بیشترین محرک طرفین در ازدواج، علاقمندی بوده، در این برهه انگیزه زندگی از دست میرود و...!
اما اگر از اولین خشت، شروع و انگیزه زندگی احساسات نبوده بلکه معیارهای عقلانی و منطقی بوده، در این برهه طرفین میتوانند این سردی علاقه را مدیریت کرده و به مرحله بعدی زندگی که شروع محبت پخته، عمیق، از روی شناخت واقعیات همسر و پذیرفتن همه نقاط مثبت و منفی هست برسند.

ازدواج را یک عمر زندگی باید دید نه رها شدن از نیاز برهه ای!
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 مرداد 1392 توسط م ک


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان