تبلیغات
فریاد ابوذر

                    فریاد ابوذر


همه ی ذرات عالم از نگاه عرفانی در سیر تکاملی که دارند، غایت  واحدی را هدف قرار داده اند که همان لقاء الله است، که مختص به انسان نیست. منتها سیر دیگر موجودات اولا با واسطه ی موجودات عالی تراست و ثانیا بالاجبار است، وازاین بین تنها انسان است که در این مسیر مختار و بی واسطه می تواند طی طریق کند.


پس دِگر ذرات و موجودات باید با تبدیل و عضو موجود عالی تر شدن، خود را با واسطه یا بی واسطه، به انسان برسانند  تا بلکه با پیوندشان با ذرات وجود انسان – این تنها مخلوقی که خود می تواند خود را به خدا برساند و اشرف مخلوقات است – به خدا رسیده و به هدف نهایی خلقتشان نائل آیند .

حال از بین انسان ها چند انسان متکامل داریم و آیا این ذرات موجودات عالم که همان ذرات آب و هوا و خاک بودند تا بحال چندین میلیون بار این سیر را تکرار کردند تا بلکه عضوی از وجود یک انسان متکامل شوند .

.

.

.


اینجاست که می گوییم این زمین ها تا قیامت به خود می بالند و شهادت می دهند بر خون های در بر گرفته و ارواح بلندی که از آنجا بسوی غایت پر کشیدند .

این است که زیارت این اماکن ثواب بسیار دارد. جایی که نه یک انسان، بلکه انسان های متکامل والا، آخرین پله تکامل را نیز که شهادت است آنجا طی کردند .

خویشتن را یاد آور هدف اصلی خود و متوجه انسان بالقوه میکند...

 تا نرسد روزی که وجود گنجینه ای خود را تباه سازد و بالفعل نگردیده ضایع گردد.


... و قد خاب من دسیها

نوشته شده در تاریخ جمعه 2 اردیبهشت 1390 توسط م ک


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان