تبلیغات
فریاد ابوذر

                    فریاد ابوذرمحل حجامت عام
چنانچه از شخصی بخواهید همانطور که صاف نشسته، پشت دستهای خود را از پشت به هم دهد، کتفهای وی بیرون زده میشود و شما میتوانید محدوده حجامت عام را با خطی که از قسمت بالای کتفها ترسیم میشود تا خطی که قسمت پائین کتف ها را به هم وصل میکند، تعیین نمائید. سه محدوده حجامت مشاهده میفرمائید که محدوده بالایی کاربرد بیشتری دارد چرا که از دهانه معده فاصله داشته و احتمال فنت کردن وسط حجامت را در افرادی که مشکل معده دارند کمتر میکند.
نحوه در دست گرفتن تیغ

پائین تیغ را با شست و انگشت میانی در دست گرفته و انگشت اشاره خود را نزدیک نوک تیغ قرار میدهیم. سر تیغ را روی پوست شخص خوابانده و برشهایی اریب با زاویه حدود سی درجه روی پوست ایجاد میکنیم.

چرا تیغ شماره ده مناسب حجامت است؟

زیرا در حجامت برشهای سطحی نیاز است جهت اخراج خون زیرپوستی. نباید عمق برش به گوشت برسد چرا که دیگر خواص حجامت را نخواهد داشت.

چرا زاویه برشهای روی پوست باید اریب باشند؟

زیرا خواب پوست بدن در سمت چپ، اریب به سمت چپ است و خواب پوست در سمت راست، اریب به سمت راست است و خواب پوست بدن در میانه کتف عمود میباشد. برش زدن در جهت خواب پوست، به باقی نگذاشتن رد حجامت کمک میکند.
بنابراین بهترین حالت اینست که حجامت کننده بتواند زاویه دست خود را هنگام تیغ زدن با خواب پوست تنظیم کند؛ یعنی تیغهای سمت راست بدن را در موضع حجامت به راست، تیغ های میانه بدن را صاف و تیغ های چپ بدن را به چپ مایل نماید.
زاویه خواب پوست بدن با دقت کردن روی پوست افراد مشخص است.

چرا تیغ باید حتی الامکان روی پوست بخوابد هنگام تیغ زدن؟

چرا که در اینصورت برشهایی ایجاد میکند که از نظر مقطع برش هم اریب است و افتادن لایه ای از پوست بر روی لایه دیگر آن سبب ترمیم زودتر زخم میگردد.
محدوده استفاده از تیغ در تصویر با پیکان مشخص شدهنحوه تیغ زدن

سعی کنید تیغ را روی پوست بدن نکشید بلکه با ضربه ای که میزنید برش مورد نظر ایجاد شود. پیش از تیغ زدن روی پوست، حتما نحوه صحیح تیغ زدن را طبق آنچه گفته شد، روی دو لایه کاغذ روزنامه تمرین کنید. فشار دست را طوری تنظیم کنید که برش های ایجاد شده روی لایه اول کاغذ به لایه دوم نرسد اما لایه اول را بطور کامل برش دهد. البته فشار تیغ بر حسب فصول سال، مزاج افراد، ضخامت پوست آنها و سنشان کم و زیاد میشود. روی پوست افراد تیغ باید با عمقی برش زده شود که خون این برشها، وقتی به انتهای آن سطر میرسد اندکی بیرون زده شود.    

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 مرداد 1395 توسط م ک


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان