تبلیغات
فریاد ابوذر

                    فریاد ابوذر


به نام خدا


با ســــــــــلام
اخیرا رفته بودم شهر قم برای زیارت، سیاحت و صله رحم؛ مسئله ای که نظرمو جلب کرد توجه به طب گیاهی، وفور و ارزانی حجامت و طبابت سنتی بود. چیزی که در شهر تهران هنوز به قدر کافی جا نیفتاده و قیمت ها هم نسبتا گران است ...
موضوع این بود که سردردهای میگرنی و سینوزیتی امونم رو بریده بود. بیماری که در طب جدید جز عمل جراحی ظاهرا درمان دائمی نداره، در طب گیاهی درمانهای بعضا یک الی دو هفته ای، متعدد و بسیار موثر داره.
یکی از ان درمانها این است:
آیا اسم عنبر نصاری را تا کنون شنیده اید؟: پشکل ماچه الاغ. یعنی الاغ ماده ای که تازه زایمان کرده. این حیوان روز اول زایمان، مدفوعش خواص بسیار دارد و سوزاندن و دود دادن مدفوع خشک شده اش که بوی مطبوعی هم دارد، سرشار از اثرات درمانی و میکروب کشی میباشد.
در طب سنتی این ماده را جهت درمان برخی از بیماریها بکار میبرند.
طب سنتی ما تلفیقی از طب اسلامی و طب بوعلی میباشد و اثرات آن بسی موثر تر از طبابت با شیوه های مدرن است.
چرا که طب جدید یک بیماری را درمان میکند اما طبع بدن را که موجب بیماری شده تغییر نمیدهد. طی درمان با شیوه های طب مدرن عوارضی هرچند اندک در بدن بر جای میماند. همچنین طب جدید گاهی بیماری را درمان میکند اما غالبا در پالایش بدن از ریشه ی اصلی بیماری تلاشی نمیکند.
توضیح اینکه برخی عوارض ریشه ای هستند که در بدن ایجاد بیماری میکنند از این قبیل:
رسوب ضایعات در مویرگهای زیر پوستی بدلیل سرعت بسیار کم جریان خون در آنها
یبوست (ماندن ضایعات بیشتر از بیست و چهار ساعت در روده) که باعث فرصت یافتن تکثیر باکتریها در آن و جذب باکتری به خون میگردند.
ماندگاری باکتریها در لایه بیرونی پوست بدن حتی بعضا پس از استحمام
و...
طب سنتی با قرار دادن درمانهایی این عوامل را بهبود میبخشد:
از جمله
مالیدن نوره که سبب میکروب کشی میگردد، ضمن اینکه با خاصیت ضد سرطانی ارسنیک آن در نوره طبیعی، سبب پیشگیری از سرطان است. و البته خواص نوره بیش از اینهاست...
حجامت که سبب جمع نمودن خونها و رسوبات مویرگی در یک قسمت و بیرون آوردن آنها از بدن است. فقط به قدر یک ته استکان خون بیرون میاورند و دردی هم ندارد.
داروهای گیاهی و خوراکهای طبیعی که در مجموع برخی سبب تعدیل طبع انسان، برخی باعث از بین بردن باکتری ها بدون ایجاد عارضه و بدون از بین رفتن ویتامین، برخی سبب افزایش مقاومت بدن و برخی دیگر سبب درمان یبوست میگردند و فواید دیگر...
خیلی از مواد طبیعی هم خواص بیشمار دارند و برای مسائل مختلف بکار میروند و ما خبر نداریم... جز اینکه گذشتگان و اجداد ما روزگاری را با همه این روشها زندگی کردند و به راحتی عمرهای بالاتر از صدسال را از آن خود داشتند.
و اما چه شد که عمر ایرانیان از متوسط صد سال به متوسط شصت یا هفتاد سال رسید؟

دکتر روا زاده که در این مورد تحقیقات داشتند میگویند که این تغییر در سبک زندگی، توسط استعمار به اجرای بلندمدت گذاشته شد:
 مثلا قند و چای از حدود دویست سال قبل همزمان با هم وارد ایران شد، که این هر دو از طول عمر به مقدار زیادی میکاهند.
بطور اندک و آهسته درختهای کم مصرف در آب و پر بهره در اکسیژن از راه ها و شهرها حذف شد و جایگزین آن، درختهای پرمصرف در آب و کم بهره در اکسیژن به مقدار وسیع در همه جا کاشته شد.
کم کم طب مدرن جایگزین طب سنتی شد.
در تمام موارد از جمله موارد شوینده، طبیعت، خوراک، پوشاک، ظروف، دارو، تغذیه و... سبک زندگی ما را عوض کردند.
حال چه شد که ما ایرانیان پذیرفتیم این تغییرات را؟
اولا سعی کردند قبل از هرچیز ما را خود باخته و وابسته کنند تا هرچه گفتند اعتماد کنیم.
ثانیا تلاش کردند اینکار را با قیمت ارزان و بسیار آهسته همراه با تبلیغات موثر در اذهان انجام دهند تا ما بپذیریم.
ثالثا حکومت وقت ایران هم وابسته و مطیع انها بود و تغییرات را به تمامه میپذیرفت و در سطح کلان روشهای قدیمی را حذف و روش های جدید را جایگزین مینمود.
رابعا ما ایرانیان هم نسبت به مضرات تغییرات ایجاد شده جاهل و در مورد برنامه بلند مدت آنان جاهل بودیم
کلام در این باره زیاد است...

مخلص کلام اینست که نه تنها بیماری سینوزیت؛ بلکه خیلی از بیماریهایی که در طب جدید درمان موثر و دائمی ندارند در طب سنتی درمانهای متعدد، موثر و قوی دارند. اما مسئله این است که معمولا مردم تصور میکنند که این روشهای گیاهی همه، دوره چهل روزه دارند، درحالیکه باید گفت غالب این درمانها اثر فوری دارند طوریکه مصرف کننده ها اثر ان را در همان روز غالبا مشاهده میکنند. اما برای اثرگذاری دائم و تغییر دادن طبع بدن، باید این روشها را تا مدت تعیین شده که بعضا چند روز ...و برخی دیگر تا چهل روز میباشند ادامه دهند.
داشتم بعنوان مثال در مورد روشهای درمان سینوزیت گفتگو میکردم:
-استنشاق با آب نمک خیلی رقیق (به رقت میزان نمک اشک چشم برای ضدعفونی هرچه بیشتر) تا اقلا سه ماه.
-استنشاق دود عنبرنصاری که با زغال چوب به آهستگی میسوزد در فضای باز، شبی یک دانه، تا یک هفته.
-مالیدن روغن سیاه دانه همراه با روغن بنفشه، به سر و محل حفره های سینوسی در صورت، جهت خشک و گرم کردن طبع سر (زیرا وقتی سر دارای بلغم (سردی و رطوبت) میگردد سردردهای میگرنی و سینوزیتی با محرکهای محیطی تشدید میگردد)
-حجامت سر
-بخور دادن گیاه های سیاه دانه، استخدوس، آویشن، هرکدام یک قاشق مرباخوری هر شب. و سپس چکاندن روغن سیاه دانه به داخل بینی هر شب یک قطره به مدت دو هفته.
درمان با چکاندن آب عسل در بینی ...

و اما در مورد ظروف هم کمی توضیح بدهم
ظروف مسی، سنگی، چدنی، روی خالص و... ظروف اشنای اجداد ما ایرانی ها هستند.
ظروف آلومینیومی ( امروزه به اسم ظروف روحی در بازار میشناسیم)، تفلون و سایر اجناس ناسالم ظروف را هم همان سبک زندگی مدرنی که استعمار برای ما به ارمغان آورد، جایگزین اینها کرد که یونهای آزاد شده در غذا، حین پخت از این ظروف، یا سرطان زا هستند، یا کاهنده حافظه، کاهنده عمر و یا...
(جا دارد برای تولید قابله چدنی بدون رویه تفلون و قابلمه مسی اصل، در ایران توسط سرمایه گذاران و مردم اقدام گردد. چرا که سود و فایده مادی و انسانی زیادی در آن خواهد بود)

...در مجموع ایرانیها بسیار باهوش بودند و حافظه های عجیبی داشتند. برای سلطه بر آنها لازم بود بجز کاستن از سلامت و عمر انها، جهت عدم بهره مند شدن نسلهای بعد از تجربه نسلهای قبل و بعبارتی کاهش سرعت رشد علم، از قدرت ذهن انها با جایگزین سازی خوراکهایی کاست. لذا مثلا دمنوشهای گیاهی بسیار مفیدی چون بادرنجبویه، آویشن، بابونه، گل گاو زبان و... را که همراه با کشمش و مویز و خشکبار سالم مصرف میشد را با قند و چای ارزان و گسترده جایگزین نمود و عصرانه روزانه ایرانیان را نیز به همین ترتیب تغییر داد.
..

اصلا طب مدرن بجز در برخی عملهای جراحی، چه گلی به سر ما زده که طب سنتی نزده بوده؟

به راستی چرا کتابهای بوعلی  چون قانون که برای طبابت نوشته شده، در دانشگاه های خارج تدریس میشوند اما در مغازه ها و کتابفروشیهای خود ما ایرانیها یافت نمیشوند؟!
آیا این بجا نیست که بگوئیم ما ایرانیها از نظر فرهنگی و علمی غنی بودیم و علم را از ما ربودند؟!

به امید آگاهی تمام مردم ایران
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 18 اسفند 1392 توسط م ک


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان